Poznaj artystów i dołącz do grona

Serwis gitar w Krakowie

ARTYŚCI, GITARY KTÓRYCH SĄ POD MOJĄ OPIEKĄ

INCLUSION

INCLUSION to podkrakowski zespół grający muzykę z gatunku Alternative Metal, pełen rytmicznych i melodycznych rozwiązań, posiadający na koncie trzy EPki: "Nieśmiertelny", "Skybound" i ,,Tales of Deliverance". Grupa zagrała wiele koncertów w Polsce oraz za granicą. Na początku 2019 roku Inclusion było headlinerem wydarzenia Ruhrcomer Kick-Off Event, który odbył się w Niemczech. Do sukcesów zespołu należy wymienić m.in.: zajęcie trzeciego miejsca na czeskim przeglądzie Líheň Festival 2019, otrzymanie statuetki im. Tadeusza Nalepy na Rockowej Nocy 2019 w Rzeszowie, zajęcie drugiego miejsca na Muzycznej Jesieni 2019 w Grodkowie, a także drugiego miejsca wraz z nagrodą publiczności i nagrodą za najlepszy cover podczas Festiwalu Wielki Ogień 2021.

Zespół dzielił scenę z zespołami takimi jak Hunter, Nocny Kochanek, Organek, Myslovitz, Dezerter, Luxtorpeda, Me and That Men, Big Cyc. 

W lipcu 2022 roku Inclusion zdobyło Złotą Kosę wygrywając Antyfest Antyradia, co pozwoliło zagrać na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival. 

Elementami charakterystycznymi dla twórczości zespołu są emocje oraz energia, która niezmiennie wypełnia koncerty. Muzyka oparta jest na głośnych gitarowych riffach, ciasnej sekcji rytmicznej oraz melodyjnym wokalu. Zachowuje muzyczną przestrzeń z ciężkim, nowoczesnym brzmieniem. Inclusion to piątka przyjaciół, których łączy ogromna pasja do muzyki i dobrej zabawy.

FREN

Fren to cztery osobowości, które urzeczywistniają swoją unikatową muzyczną czasoprzestrzeń. Zespół nie boi się wypełniać swych długich, wielowątkowych kompozycji emocjonalnymi pejzażami, płynnie lawirując pomiędzy onirycznym transem a nieskrępowaną dynamiką. Tworzą świat, w którym estetyka, wysublimowanie i melancholia potrafią doskonale koegzystować z surowością, energią, żarem i spontanicznością. ​

Grupa uformowała się w 2017 roku w Krakowie z inicjatywy pianisty ​Oskara Cenkiera​, gitarzysty ​Michała Chaloty​, basisty ​Andrew Shamanova oraz perkusisty ​Oleksija Fedoriva i zdążyła zagrać kilka bardzo ciepło przyjętych koncertów, dzieląc scenę z Caravan (UK), Stoned Jesus (UA), ​The Sonic Dawn (DK), ​Virgil Donati's Icefish (IT). Ich muzykę określano jako post-progresywną mieszankę klasyki i świeżości i porównywano do zespołów takich jak Pink Floyd, King Crimson, Änglagård czy Caravan. 6 marca 2020 ukazał się debiutancki album zespołu, o tytule ​Where Do You Want Ghosts to Reside​.

DISTANT MANTRA 

Słodko-gorzki, aksamitny i intensywny damski wokal, wyrafinowane linie basu i przestrzenne, rozmarzone gitary zespolone z otulającym brzmieniem synthów. Melodyjny post-dream rock z odrobiną szaleństwa. Każde z nich funkcjonuje od wielu lat w dziwnym świecie niezależnego rocka. W 2020 połączyli siły aby wygenerować idealną artystyczną i personalną chemię, a następnie przekuć ją w oryginalnie brzmiący, nieco tajemniczy debiut płytowy pt. Solitude Republic wydany we wrześniu 2022 roku przez Lynx Music.

.